Ārpusstundu darbs
Brīvā laika pavadīšanai skolēniem tiek piedāvātas sekojošas INTEREŠU IZGLĪTĪBAS PROGRAMMAS:
Tautiskās dejas 1.-4.klase
Tautiskās dejas 5.-9.klase
Dambrete1.-8.klase, A.Vaitkus
Vides izglītība - eko padome 1.-9.klase, L.Jūrmale
Mazie dabas pētnieki 1.-3.klase, L.Jūrmale
Dabas izziņas skola 4.-9.klase I.Roģe
5.-9.klašu koris M.Pētersone
Esi vesels! 1.-4.klase, M.Skabule
Rokdarbu māksla 1.-9.klase, A.Muižarāja
Jaunāko klašu ansamblis 1.-4. klase, L.Jūrmale
Ritma dejas ,,Odziņas” 3.-7..klase, I.Roģe
Muzikālais teātris1.-9.klase, M.Pētersone
Jaunsargi K.Rudītis
Koris
Dzērves pamatskolā ir senas kordziedāšanas tradīcijas.Dzērves pamatskolā ir senas kordziedāšanas tradīcijas.Skolā ir divi kora kolektīvi: 1.- 4.klašu koris, 5.- 9.klašu koris.
5.-9. klašu skolēni dzied Aizputes novada izglītības iestāžu kopkorī „Melodija.Parasti kora mēģinājumi notiek skolā, bet reizi mēnesī dziedātāji dodas uz kora kopmēģinājumu Aizputē, kur satiekas visi Aizputes novada skolu dziedātāji.
Skolas kori piedalās dažādos skolas, pagasta un novada rīkotajos pasākumos.5.-9.klašu koris ir piedalījies XI Skolēnu dziesmu un deju svētkos.
1.–9. klašu pulciņš „Rokdarbu māksla”
Arī šogad skolēniem ir iespēja apmeklēt rokdarbu pulciņu. Skolēni darina darbus, iepazīstot arvien jaunas rokdarbu tehnikas, kā, piemēram, batikošanu, šūšanu, izšūšanu u.c.
Darbošanās rokdarbu pasaulē attīsta skolēna domāšanu, pacietību, izpratni par darbu, attīsta sadarbību, draudzību.
Skolēni iemācās gatavot dāvaniņas, pārsteigumus, noderīgas lietas savai garderobei vai interjeram, izmantojot savu izdomu, prasmes un pacietību. Tiek veidota izpratne par to, ka skaistais un vērtīgais nav tikai dārgs naudas izteiksmē. Skaistais un vērtīgais ir darbs, kuru skolēns ir ieguldījis, pacietība un mīlestība.
Apmeklējot pulciņa nodarbības, audzēkņi paplašina savu redzesloku un padara dzīvi krāšņāku, kā arī gūst dzīvei noderīgas prasmes.
„Katrai dienai savs brīnums. Tāpēc pieņem svētību, strādā un radi savus mazos mākslas darbus jau šodien! Rīt tev taps dāvināts vēl.”
/Paulu Koelju/
Dabas izziņas skola 4.-9. klašu skolēniem
Dabas izziņas skolas nodarbībās skolēni iepazīst dabas ekosistēmas un tajās notiekošos procesus un likumsakarības. Izzina apkārtējās vides dabas vērtības, praktiski darbojoties apgūst ikdienas dzīvei nepieciešamās prasmes un iemaņas augu audzēšanā un kopšanā. Piedalās dažādos projektos un konkursos. Attīsta pētnieciskās prasmes.
2018./2019. m.g. pulciņa dalībnieki piedalījās Latvijas Ornitoloģijas biedrības rīkotajā koknkursā „Iepazīsti putnu pasauli”, kur četru mēnešu garumā bija jāveic dažādi uzdevumi par putniem – jāgatavo barība putniem ziemā, jāvēro putni pie barotavām un dažādās ekosistēmās u.c.. Grūtais un atbildīgais darbs tika atalgots un iegūta 2. vieta.
Pavasarī skolēni sēja, piķēja un aprūpēja tomātu, paprikas un arbūzu dēstus, kurus izstādīja savos piemājas dārziņos un rūpējās par tiem vasarā.
Apkārtējās vides izpētē skolēni skolas apkārtnē mērīja kokus, noskaidrojot vai tiem piemērojams dižkoka statuss.
Projektu ietvaros apskatījām purva ekosistēmu dažādos gadalaikos – pavasarī, vasarā un rudenī.
Kā jau katru gadu pulciņa dalībnieki piedalījās Zinātnieku naktī, apmeklējot Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru.
Mūsdienu deju grupa „Odziņas’’
Jau divpadsmito sezonu skolā darbojas mūsdienu deju pulciņš. Katru gadu veidotie priekšnesumi Show Dance stilā bagātina skolas koncertus un novada skolēnu pasākumus. Šogad pulciņā deju mākslu apgūst 2. - 6. klašu meitenes. Nodarbību laikā meitenes apgūst ne tikai deju, bet arī baleta un akrobātikas elementus. Deju horogrāfiju veidošanā aktīvi iesaistās pašas skolnieces.
Jaunāko klašu ansamblis
Jaunāko klašu ansamblis ir interešu izglītības programma, kurā sākumskolas klašu bērniem tiek dota iespēja radoši izpausties, pilnveidojot savas vokālās iemaņas ansambļa dziedāšanā un apgūstot skatuves kultūras prasmes. Dalībnieku sastāvs daļēji nomainās katru mācību gadu. Skolēni regulāri apmeklē mēģinājumus, ar lielu entuziasmu apgūst jauno repertuāru un iesaistās koncertu programmu sagatavošanā. Ar saviem priekšnesumiem ansamblis piedalās skolas pasākumos – Latvijas dzimšanas dienas svinībās, Ziemassvētku un Pavasara koncertos. Labprāt piekrītam uzaicinājumiem dziedāt arī pasākumos Cīravas pagastā – Dzērves saieta nama, Cīravas bibliotēkas un kultūras nama organizētajās aktivitātēs. Papildinām arī Aizputes novada izglītības iestāžu sadziedāšanās koncertu programmu. Ik gadu gatavojamies Aizputes novada vokālās mūzikas konkursam „Balsis”.
Tautu deju kolektīvi
Jebkuram Dzērves pamatskolas skolēnam, kurš vēlas aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, apgūstot latviešu tautu deju pamatsoļus un mācoties izpaust savas emocijas dejā, ir iespēja apmeklēt tautu deju kolektīvus. Jebkuram Dzērves pamatskolas skolēnam, kurš vēlas aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, apgūstot latviešu tautu deju pamatsoļus un mācoties izpaust savas emocijas dejā, ir iespēja apmeklēt tautu deju kolektīvus. Skolā darbojas 3.-6.klašu un 7.-9.klašu tautu deju kolektīvi. To sastāva veidošanās atkarīga no dalībnieku iepriekšējās pieredzes. Jaunāko klašu skolēniem tiek organizētas atsevišķas nodarbības pirmo soļu un deju apguvei. Kolektīvi labprāt uzstājas dažādos koncertos gan Cīravas pagastā, gan Aizputes novadā. Ik gadu piedalāmies deju kolektīvu lielkoncertos Grobiņā. Jaunu pieredzi gūstam, piedaloties deju festivālos „Latvju bērni danci veda”. Vislielākais iepriekšējo gadu sasniegums – dalība X un XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.
Dambretes pulciņš
Katru trešdienu (sestajā un septītajā stundā) savus dalībniekus gaida dambretes pulciņš. 4.klases telpā gan jaunos, gan „vecos” spēlētājus apmāca un trenē meistarkandidāts dambretē Haralds Dobelis un Mudīte Dobele. Pulciņam jau ir izveidojušās savas tradīcijas. Tās ir dambretes turnīrs Adventes laikā, Prāta spēles un Riču-raču pavasarī un Bērnu aizsardzības dienai veltītās sacensības dambretē maija beigās, uz kurām sabrauc dalībnieki no dažādiem Kurzemes novadiem. Mācību gada laikā pulciņa dalībnieki piedalās pagasta, novada un reģiona pasākumos.
Vides izglītības pulciņš
Vides izglītības pulciņā darbojas skolas Ekopadome. Tā ir skolēnu līdzpārvalde, kas organizē ar vides izglītību saistītus pasākumus skolā. Ekopadomē darbojas skolēni no 3. – 9. klasei. Katru mācību gadu tiek padziļināti pētīta kāda no Ekoskolas 10 tēmām – atkritumi, enerģija, ūdens, transports, vide un veselīgs dzīvesveids, skolas apkārtne un vide, klimata izmaiņas, meži, pārtika, bioloģiskā daudzveidība. Šajā mācību gadā strādāsim pie tēmas „Bioloģiskā daudzveidība”.
Ekopadome – Elīza Muste, Katrīna Jurkovska, Ance Balode, Elīza Stulpe, Matīss Baumanis, Marta Roģe, Toms Roģis, Rolands Musts, Alma Andersone, Lauma Eglīte, Emīls Balodis.

Esi vesels
Arī 2018./2019. mācību gadā, skolā darbojas koriģējošās vingrošanas pulciņš ESI VESELS sākumskolas klasēm.Vecāki atbalsta, pēc garajām mācību stundām, pastaigas laukā, jebkuros laikapstākļos.Pastaigas pa skolas parku, un apkārtni, beidzas ar kopīgām rotaļām, vingrošanu un bumbu spēlēšanu. Izmantojot skaistās, krāsainās lapas skolas apkārtnē top bērnu pašu darināti lapu labirinti, krāšņāko lapu virtenes, lapu kaudzes, kurās katrs var izvārtīties un izlēkāties. Pēc laukā pavadītā laika, bērni, lai arī nedaudz saguruši, ir priecīgi par kopā [avadīto laiku!
Mazie dabas pētnieki
nterešu izglītības programmas „Mazie dabas pētnieki” mērķis ir, pilnveidojot skolēnu pētnieciskās prasmes, radīt iespēju skolēniem saturīgi un interesanti pavadīt brīvo laiku, rezultātā gūstot jaunu, ikdienas dzīvē noderīgu vides izglītības pieredzi, iemaņas, zināšanas un izpratni par dabas un apkārtējās vides likumsakarībām.
Mazo vides pētnieku pulciņā aktīvi darbojas jaunāko klašu skolēni. Šī ir programma, kurā ir iespējams iesaistīties jebkuram – bez īpašām priekšzināšanām un prasmēm. Galvenais – nepieciešama vēlme un interese darboties, pētīt, ieraudzīt, atklāt.
Mācību gada laikā plānotas gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības. Sadarbojoties ar vecāko klašu vides pētnieku pulciņu, nodarbību vadīšanai pēc iespējas plānots piesaistīt dažādu vides jomu speciālistus, kā arī doties pārgājienos, ekspedīcijās dabā un jaunas zināšanas apgūt izbraukumu nodarbībās.
Nodarbības var tikt organizētas reizi nedēļā nodarbību grafikā paredzētajā laikā, vai arī reizi mēnesī sestdienā vai darbadienas pēcpusdienā, ja plānots plašāks pasākums vai izbraukuma nodarbības.